Конференція "Соляні ключі Печеніжинської громади"

18.04.2024

Мета конференції "Соляні ключі Печеніжинської громади" донести історичну цінність соляних джерел у нашій громаді, а також облагородити соляні криниці, щоб передати наступним поколінням соляну спадщину, "біле золото", як найціннішу реліквію збережену нашими предками.Україна − держава з багатовіковою історією та культурою. У кожному регіоні є свої визначні пам'ятки − перлини української землі. Це справжній скарб, наша гордість і надбання. Тож сьогодні в День пам'яток історії та культури України, який відзначають 18 квітня, в публічній бібліотеці ім. В. Грабовецького селища Печеніжин було проведено конференцію "Соляні ключі Печеніжинської громади"..Модератор заходу – Світлана Якубенко презентувала сам процес виварювання солі, з метою підвищення обізнаності про різноманіття історичної спадщини солеваріння.Учасники конференції:Кандидат історичних наук, доцент інституту управління природними ресурсами - Василь ФУТУЛУЙЧУК;вчитель вищої категорії, методист, краєзнавець, мама захисника України - Олександра БАСАЦЬКА;вчитель вищої категорії, старший вчитель, спеціаліст відділу освіти, молоді і спорту, краєзнавець - Богдана Григорчук; вчитель вищої категорії, старший вчитель, краєзнавець - Світлана РОМАНЧУК;старший науковий працівник музею Олекси Довбуша с-ща Печеніжин - Уляна ЛУЦАК;краєзнавець, поет, скульптор, художник, громадський діяч - Микола ОЛЕНИН;краєзнавець, громадський діяч - Василь ГАВРИЩУК;вчитель історії Молодятинської гімназії - Уляна ПЕТРІВСЬКА;голова осередку товариства " Гуцульщина", депутат Печеніжинської ТГ Дмитро ЧОРНИЙ;працівники бібліотек: Слобода - Любов МОТРИНЕЦЬ; Княждвір - Марія КОЗЬМЕНКО; Рунгури - Дарія ПАЦЕРІНА; Сопів - Марія ГРАБОВСЬКА, Малий Ключів - Марія КОСТІВ; Молодятин - Ганна КОСЮКз захопленням ділилися історією солеваріння, туристичними принадами та історико-культурною спадщиною нашої громади Завдання такої події – ще раз нагадати про різноманіття культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох поколінь за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь.Вивчайте, гордіться та бережіть свою історію!!!

Створено за допомогою Webnode